Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
HD
Kurier (2019) a.k.a The Messenger

Kurier (2019) a.k.a The Messenger

Mar. 15, 2019
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Philippe Tłokiński isJan Nowak-Jeziorański
Jan Nowak-Jeziorański
Grzegorz Małecki isGenerał Tadeusz Bór-Komorowski
Generał Tadeusz Bór-Komorowski
Michael Terry isWinston Churchill
Winston Churchill
Rafał Królikowski isGenerał Stanisław Tatar
Generał Stanisław Tatar
Mirosław Baka isGenerał Tadeusz Pełczyński
Generał Tadeusz Pełczyński
Zbigniew Zamachowski isGenerał Antoni Chruściel - Monter
Generał Antoni Chruściel - Monter
Adam Woronowicz isPułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki
Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki
Tomasz Schuchardt isKazimierz Wolski
Kazimierz Wolski

Permbledhje

Polaku Jan Nowak-Jezioranski merr përsipër detyrën çlirimin e Polonisë së pushtuar në Londër për të siguruar informacione rreth betejave të Ushtrisë së Brendshme gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Titulli origjinalKurier
Vlerësimi IMDb5.6 votes
Vlerësimi TMDb7.1 21 votes