Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
El fotógrafo de Mauthausen (2018) HD

El fotógrafo de Mauthausen (2018) HD

Based on an incredible real storyOct. 26, 2018 111 Min.
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Pershkrimi

Fotograf spanjoll Francesc Boix, i burgosur në kampin e përqendrimit në Mauthausen-Gusen, punon në Shërbimin Fotografik SS. Ndërmjet viteve 1943 dhe 1945, me ndihmën e të burgosurve të tjerë, ai fsheh , me qëllim të shfaqjes së botës së lirë, mizoritë e kryera nga nazistët, të dokumentuara në mënyrë të plotë. Ai do të jetë një dëshmitar kyç gjatë gjykimit të Nurembergut.

Titulli origjinalEl fotógrafo de Mauthausen
Vleresimi IMDb6.7 votes
Vleresimi TMDb6.9 99 votes