Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Professor and the Madman (2019) HD

The Professor and the Madman (2019) HD

The incredible true story that defined our world.Mar. 07, 2019 124 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Mel Gibson isJames Murray
James Murray
Sean Penn isDr. William Chester Minor
Dr. William Chester Minor
Natalie Dormer isEliza Merrett
Eliza Merrett
Ioan Gruffudd isHenry Bradley
Henry Bradley
Jeremy Irvine isCharles Hall
Charles Hall
Brendan Patricks isWinston Churchill
Winston Churchill
Adam Fergus isAlfred Minor
Alfred Minor
Jennifer Ehle isAda Murray
Ada Murray
Brian Fortune isHead Board Member
Head Board Member
Aidan McArdle isDefence Attorney Clarke
Defence Attorney Clarke

Permbledhje

Profesori Xhejms Murei fillon të mbledhë fjalët e para për botimin e parë të Fjalorit Anglisht të Oksfordit në mesin e shekullit të 19-të dhe merr mbi 10.000 fjalë nga një pacient në spitali psikiatrik, doktor Uilliam Majnor.

Titulli origjinalThe Professor and the Madman
Vlerësimi IMDb7.3 votes
Vlerësimi TMDb7.2 320 votes