Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Shining (1980) HD

The Shining (1980) HD

A masterpiece of modern horror.May. 22, 1980 (UK, USA)144 Min.R
Your rating: 10
10 3 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Jack Nicholson isJack Torrance
Jack Torrance
Shelley Duvall isWendy Torrance
Wendy Torrance
Danny Lloyd isDanny Torrance
Danny Torrance
Scatman Crothers isDick Hallorann
Dick Hallorann
Barry Nelson isStuart Ullman
Stuart Ullman
Philip Stone isDelbert Grady
Delbert Grady
Joe Turkel isLloyd the Bartender
Lloyd the Bartender
Tony Burton isLarry Durkin
Larry Durkin
Barry Dennen isBill Watson
Bill Watson

PËRSHKRIMI

Një familje, gjatë dimrit, shkon në një hotel të izoluar ku një prezencë shpirtërore dhe e keqe ndikon që babai të bëhet i dhunshëm, ndërsa djali i tij telepatik shikon parashikime tmerruese nga e kaluara dhe për të ardhmen.

TITULLI ORIGJINALThe Shining
VLERSIMI IMDb8.4 654,937 votes
VLERSIMI TMDb8 2741 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...