Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
The Silence of the Lambs (1991) HD

The Silence of the Lambs (1991) HD

To enter the mind of a killer she must challenge the mind of a madman.Feb. 01, 1991 119 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Jodie Foster isClarice M. Starling
Clarice M. Starling
Anthony Hopkins isDr. Hannibal Lecter
Dr. Hannibal Lecter
Scott Glenn isJack Crawford
Jack Crawford
Anthony Heald isDr. Frederick Chilton
Dr. Frederick Chilton
Brooke Smith isCatherine Martin
Catherine Martin
Diane Baker isSenator Ruth Martin
Senator Ruth Martin
Kasi Lemmons isArdelia Mapp
Ardelia Mapp
Frankie Faison isBarney Matthews
Barney Matthews

Pershkrimi

Klarice Starling është një student i lartë në akademinë e trajnimit të FBI-së. Xhek Krawford dëshiron që Klarice të intervistojë Dr. Hannibal Lekter, një psikiatër i shkëlqyer, i cili është gjithashtu një psikopat i dhunshëm, duke shërbyer jetën pas hekurave për akte të ndryshme vrasjesh dhe kanibalizëm. Krawford beson se Lekter mund të ketë njohuri për një rast dhe se Starling, si një grua e re tërheqëse, mund të jetë vetëm karrem për ta nxjerrë jashtë.

Titulli origjinalThe Silence of the Lambs
Vleresimi TMDb8.2 6343 votes