Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Treasure Planet (2002) HD

Treasure Planet (2002) HD

Gjeni vendin tuaj në univers.Nov. 26, 2002 95 Min.
Your rating: 9
8.1 8 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

Ron Clements
Director

AKTORËT

Joseph Gordon-Levitt isJim Hawkins (voice)
Jim Hawkins (voice)
Brian Murray isJohn Silver (voice)
John Silver (voice)
David Hyde Pierce isDoctor Doppler (voice)
Doctor Doppler (voice)
Emma Thompson isCaptain Amelia (voice)
Captain Amelia (voice)
Michael Wincott isScroop (voice)
Scroop (voice)
Martin Short isB.E.N. (voice)
B.E.N. (voice)
Laurie Metcalf isSarah Hawkins (voice)
Sarah Hawkins (voice)
Roscoe Lee Browne isMr. Arrow (voice)
Mr. Arrow (voice)
Patrick McGoohan isBilly Bones (voice)
Billy Bones (voice)
Dane A. Davis isMorph (voice)
Morph (voice)

PËRSHKRIMI

Një version i animuar nga Disney i “Treasure Island”. I vetmi ndryshim është se filmi është vendosur në hapësirën e jashtme me botë të huaja dhe mrekulli të tjera galaktike…

TITULLI ORIGJINALTreasure Planet
VLERSIMI IMDb7.1 votes
VLERSIMI TMDb7.4 1465 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...