Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
United 93 (2006) HD

United 93 (2006) HD

September 11, 2001. Four planes were hijacked. Three of them reached their target. This is the story of the fourth.Apr. 28, 2006 (USA, UK, France)111 Min.R
Your rating: 0
7.8 6 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

J.J. Johnson isCaptain Jason Dahl
Captain Jason Dahl
Polly Adams isDeborah Welsh
Deborah Welsh
Trish Gates isSandra Bradshaw
Sandra Bradshaw
Nancy McDoniel isLorraine G. Bay
Lorraine G. Bay
Opal Alladin isCeeCee Lyles
CeeCee Lyles
Gary Commock isFirst Officer LeRoy Homer
First Officer LeRoy Homer
Starla Benford isWanda Anita Green
Wanda Anita Green
Susan Blommaert isJane Folger
Jane Folger
Richard Bekins isWilliam Joseph Cashman
William Joseph Cashman

Pershkrimi

Ngjarje të kohës reale në aeroplanin ‘United Flight 93’, një nga aeroplanët e rrëmbyer në ditën e 11 shtatorit dita e rrezimit te kullav binjake ne USA , dhe përpjekja e pasagjerëve për ta marrë kontrollin nga terroristët.

Titulli origjinalUnited 93
Vleresimi IMDb7.6 85,904 votes
Vleresimi TMDb6.9 306 votes