Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Uri: The Surgical Strike (2019) HD

Uri: The Surgical Strike (2019) HD

Jan. 11, 2019 138 Min.
Your rating: 0
8.7 6 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aditya Dhar
Director

Aktoret

Vicky Kaushal isMajor Vihan Singh Shergill
Major Vihan Singh Shergill
Paresh Rawal isAjit Doval
Ajit Doval
Yami Gautam isPallavi Sharma / Jasmine
Pallavi Sharma / Jasmine
Mohit Raina isMajor Karan Kashyap
Major Karan Kashyap
Rajit Kapoor isPrime Minister Of India
Prime Minister Of India
Manasi Parekh isNeha Kashyap
Neha Kashyap
Shishir Sharma isGeneral Arjun
General Arjun

Pershkrimi

Pas sulmeve terroriste në kampin e Ushtrisë Uri në Kashmir, India merr luftën kundër armikut, në operacionin e saj më të suksesshëm të fshehtë deri më sot me një dhe vetëm një objektiv të hakmarrjes së heronjve të tyre të rënë.

Titulli origjinalUri: The Surgical Strike
Vleresimi IMDb8.9 votes
Vleresimi TMDb7.9 24 votes