Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Wild Arabia (2013) HD

Wild Arabia (2013) HD

Feb. 22, 2013 (NA)150 Min.R
Your rating: 3
4.7 3 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Alexander Siddig isHimself - Narrator
Himself - Narrator

PËRSHKRIMI

Në udhëkryqin e tre kontinenteve, Arabia është një vend i gjeologjisë dhe peizazhit dramatik dhe të larmishëm, i pasur me kafshë të egra të jashtëzakonshme, të mbërthyer në kulturat e lashta dhe një histori të shquar. Pjesa më e madhe e këtij rajoni të gjërë ka mbetur i panjohur për botën e jashtme deri më tani … Me qasje unike, të gjerë dhe të privilegjuar, kjo seri fillestare lëviz midis shkallës së gjerë të peizazheve mahnitëse të Arabisë dhe krijesave të gjalla dhe njerëzve të shquar që e kanë bërë këtë rajonin e tyre. Tregimet dhe peizazhet e kafshëve të egra janë vendosur në sfondin e ndryshimeve të shpejta shoqërore dhe kulturore – nga qyteti i lashtë i shenjtë i Mekës në qytetet ultra-moderne të Gjirit Arabik.

TITULLI ORIGJINALWild Arabia
VLERSIMI IMDb8.2 314 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...