Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Woman Walks Ahead (2017) HD

Woman Walks Ahead (2017) HD

Defy your timesApr. 25, 2018 103 Min.
Your rating: 0
9.8 4 votes

VIDEO TRAILER

DISA FOTO NGA FILMI

DIREKTOR

AKTORËT

Jessica Chastain isCatherine Weldon
Catherine Weldon
Michael Greyeyes isSitting Bull
Sitting Bull
Sam Rockwell isSilas Groves
Silas Groves
Ciarán Hinds isJames McLaughlin
James McLaughlin
Bill Camp isGeneral Crook
General Crook
Willy RunsAbove isChief Black Bear
Chief Black Bear
Monika Crowfoot isSeen By The Nation
Seen By The Nation

PËRSHKRIMI

Katerina Uelldon, piktore portretesh nga Bruklini i 1890-ës, shkon në Dakota për të pikturuar portretin e Siting Bullit dhe ngatërrohet në problemin e njerëzve të Lakotës mbi të drejtën e tokës së tyre..

TITULLI ORIGJINALWoman Walks Ahead
VLERSIMI IMDb6.4 votes
VLERSIMI TMDb6.4 29 votes

FILMA TË NGJASHËM

Loading...