Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Zodiac (2007) HD

Zodiac (2007) HD

There's more than one way to lose your life to a killer.Mar. 02, 2007 157 Min.
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Jake Gyllenhaal isRobert Graysmith
Robert Graysmith
Mark Ruffalo isDave Toschi
Dave Toschi
Anthony Edwards isBill Armstrong
Bill Armstrong
Brian Cox isMelvin Belli
Melvin Belli
Elias Koteas isJack Mulanax
Jack Mulanax
John Carroll Lynch isArthur Leigh Allen
Arthur Leigh Allen
Ed Setrakian isAl Hyman
Al Hyman
John Getz isTempleton Peck
Templeton Peck

Pershkrimi

Në fund të viteve ’60 dhe fillim të viteve ’70, një karikaturist nga San Fransiskoja kthehet në një detektiv amator, i fiksuar pas gjetjes së vrasësit Zodiak, një individ i paidentifikuar që terrorizon Kaliforninë Veriore me një mori vrasjesh…

Titulli origjinalZodiac
Vleresimi IMDb7.7 votes
Vleresimi TMDb7.4 4167 votes
Loading...