Luftë

Uri: The Surgical Strike (2019) HD
8
HD
Uri: The Surgical Strike (2019) HD
Pas sulmeve terroriste në kampin e Ushtrisë Uri në Kashmir, India merr luftën kundër armikut, në operacionin e saj më të suksesshëm të fshehtë deri më sot me një dhe vetëm një objektiv të hakmarrjes së heronjve të tyre të rënë.
8/4
The Flowers of War (2011) HD
0
HD
The Flowers of War (2011) HD
Një perëndimor gjen strehim me një grup femrash në një kishë gjatë përdhunimit të Nankingut nga japonezët në 1937. Duke aktruar si prift, ai tenton t'i sigurojë femrat...
0/0
T-34 (2018) HD
10
HD
T-34 (2018) HD
Më 1944 një grup i guximshëm me ushtarë rus arritën të shpëtojnë nga robëria e gjermanëve me një tank gjysmë të shkatërruar T-34, ikonë e rusëve. Ajo ishte koha e betejave legjendare, dashurisë së pathyeshme dhe mrekullive të mëdha...
10/3
Hart’s War (2002) HD
10
HD
Hart’s War (2002) HD
Një student i drejtësis bëhet toger, gjatë Luftës së Dytë Botërore, është kapur dhe është caktuar për të mbrojtur një të burgosur të zi të akuzuar në mënyrë të rreme për vrasje.
10/1
Ayla: The Daughter of War (2017) HD
9.2
HD
Ayla: The Daughter of War (2017) HD
Historia e vërtetë e rreshterit turk, Sulejmanit, i cili shpëton një vajzë të vogël jetime koreane gjatë luftës në Kore.
9.2/6
Bajirao Mastani (2015) HD
8.2
HD
Bajirao Mastani (2015) HD
Një histori romantike midis gjeneralit të Marthas, Baji Raoi I dhe Mastanit, një princeshë myslimane...
8.2/5
A Private War (2018) HD
10
HD
A Private War (2018) HD
Një nga korrespondentët më të njohur të kohës sonë, Marie Colvin është një frymë krejtësisht e patrembur dhe rebeluese, e shtyrë në vijën e frontit të konflikteve anembanë globit për t'i dhënë zë atij që nuk ka zë.
10/1
Ashes in the Snow (2018) HD
10
HD
Ashes in the Snow (2018) HD
Gjate Luftes se Dyte Boterore, një artiste 16-vjeçare lituaneze dhe familja e saj dëbohen në Siberi, ndërsa Stalini brutalisht shkatërron rajonin e Balltikut. Jeta në internim i vë ata përballë vuajtjesh, mes të cilave, qëndron edhe një ushtarak ruso-ukrainas.....
10/1
Sobibor (2018) HD
8
HD
Sobibor (2018) HD
"Sobibor" është film i bazuar në historinë e kampit të përqendrimit Sobibor gjatë luftës së dytë botërore...
8/2
Unknown Soldier (2017) HD
8.3
HD
Unknown Soldier (2017) HD
"Ushtari i panjohur" përfaqëson sakrificën ë ushtarëve finlandez për të fituar luftën kundër Rusisë...
8.3/3
Days of Glory (2006) HD
0
HD
Days of Glory (2006) HD
Gjatë Luftës së Dytë Botërore, katër afrikano-veriorë rekrutohen në ushtrinë Franceze për të çliruar vendin nga pushtuesit nazistë, si dhe të luftojnë diskriminimin francez...
0/0
Alone We Fight (2018) HD
4.8
HD
Alone We Fight (2018) HD
Duke u përballur me vështirësi të mëdha, një grup i vogël por i vendosur ushtarësh amerikanë, hyn në territorin e armikut të rrezikshëm në një mision për të ndaluar një njësi të avancuar gjermane për të thyer kufirin aleat...
4.8/6
The Counterfeiters (2007) HD
9
720p
The Counterfeiters (2007) HD
Historia e operacionit Bernhard – operacioni më i madh i falsifikimit në histori, i kryer nga Gjermania gjatë Luftës së Dytë Botërore.
9/3
Air Strike (2018) HD
8.8
HD
Air Strike (2018) HD
Një konflikt historik gjatë Luftës së Dytë Botërore, paraqet guximin e 5 qytetarëve kinez të cilët transportojnë një kamion i cili ka në dorë fatin e pilotëve Kinez të drejtuar nga Koloneli i ushtrisë Amerikane(Bruce Willis)..
8.8/6
Special Forces (2011) HD
10
HD
Special Forces (2011) HD
Filmi 'Forcat Speciale' është një histori guximi, nderi dhe sakrifice. Një skuadër e forcave speciale franceze dërgohet në Afganistan, për të shpëtuar një gazetare të rrëmbyer nga talebanët. Edhe pse arrijnë ta shpëtojnë, ata ndodhen në zemër të territorit armik dhe dalja gjallë prej aty do të jetë një mision pothuajse i pamundur...
10/2