2001

Yamakasi (2001) HD
5.5
HD
Yamakasi (2001) HD
Graviti apo Policia, këta djem nuk besojnë te ligji. Pasi një djalë i vogël pëson një aksident duke imituar idhujt e tij, të cilët praktikojnë 'parkour', ata nëpërmjet aftësive të tyre duhet të gjejnë një zgjidhje për ta shpëtuar djalin....
5.5/2
The Accidental Spy (2001) HD
10
HD
The Accidental Spy (2001) HD
Ky film paraqet jetën e Bak Jenit, një shitësi që kërkon me ngulm pak aksion në jetën e tij. Pas kapjes së disa hajdutëve në qendrën tregtare, ai shndërrohet në hero e që aty ai nis një rrugëtim të ri. Do të jetë detektivi Meni Liu që do e përfshijë Jenin në një investigim të tijin, ku ai kërkon djalin ...
10/3
Training Day (2001)
7
HD
Training Day (2001)
Training Day (Dita e provës) : Në ditën e parë të punës si oficer i antidrogës në Los Anxheles, një polic i ri duhet të trajnohet në terren me një detektiv i cili s’është ai që duket....
7/2
Not Another Teen Movie (2001) HD
9.5
HD
Not Another Teen Movie (2001) HD
Një përmbledhje e të gjitha filmave që janë akumuluar në dy dekadat e fundit.
9.5/6
The Hitcher (2007) HD
8.5
HD
The Hitcher (2007) HD
Një vrasës serial ia hedh fajin e krimeve të tij dy stydentëve të cilët i ofrojnë një xhiro...
8.5/2
Frailty (2001) HD
0
HD
Frailty (2001) HD
Një burrë rrëfehet tek një agjent i FBI-së, se si babai i tij fetar arriti deri në vrasje të shumëfishta për të zhduku "demonët"...
0/0
Amélie (2001) HD
9
HD
Amélie (2001) HD
Amelie është një vajzë e pafajshme dhe naive në Paris me sensin e saj të drejtësisë. Ajo vendos të ndihmojë ata përreth saj dhe gjatë rrugës, zbulon dashurinë...
9/1
The Lord of the Rings I (2001) HD
9.5
720p
The Lord of the Rings I (2001) HD
Një hobit i pafajshëm udhëton me tetë shokë për te zjarret e Malit Doom që të shkatërrojë Unazën dhe lordin e zi Sauron përgjithmonë.
9.5/12
The Others (2001) HD
8.7
720p
The Others (2001) HD
Një grua që jeton në një shtëpi të errët të vjetër me dy fëmijët e saj dritëndieshëm bindet se shtëpia e saj është e përhumbur.
8.7/7
Serendipity (2001) HD
9.6
HD
Serendipity (2001) HD
Një çift bashkohen vite pas natës së parë ku u njohën, dashuruan dhe u ndanë, të bindur se një ditë do përfundojnë bashkë.
9.6/10
Moulin Rouge! (2001) HD
5.5
HD
Moulin Rouge! (2001) HD
Një poet bie në dashuri në një kourtesane të bukur. Duka xheloz  lakmon këtë muzikë elegante, me muzikë të nxjerra nga burime të njohura të shekullit 20.
5.5/2
Swordfish (2001) HD
7.3
HD
Swordfish (2001) HD
Një renegat i fshehtë e anti-terrorizmit bashkë me hakerin me te mire ne bote (i cili është duke u përpjekur për të qëndruar jashte telasheve) kane si qellim të vjedhin miliarda në para të pista nga Qeveria e SHBA.
7.3/3
No Man’s Land (2001) HD
6
HD
No Man’s Land (2001) HD
-Bosnja dhe Hercegovina gjatë 1993 në kohën e luftimeve më të rënda në mes të dy palëve ndërluftuese. Dy ushtarë nga kundërshtar nga palët në konflikt, Nino dhe Ciki, bllokohen në tokën e askujt, ndërsa një ushtar i tretë bëhet një kurth i gjallë..
6/2
Band of Brothers
8
Band of Brothers
I tërhequr nga intervistat me të mbijetuarit e Easy Company, si dhe revistat dhe letrat e tyre, Band of Brothers kronikojnë përvojat e këtyre burrave nga trajnimi i parajsës në Gjeorgji deri në fund të luftës. Si një kompani elitë pushkëje që parashikoi në Normandinë herët në mëngjesin e D-së, pjesëmarrësit në betejën e Bulge dhe dëshmitë për tmerret e ...
8/24
Pearl Harbor (2001) HD
10
HD
Pearl Harbor (2001) HD
Pearl Harbor ndjek historinë e dy miqve më të mirë, Rafe dhe Danny, dhe dashuria e tyre e jetes se si ata të shkojnë jashtë për t’u bashkuar me luftën.
10/3