Band of Brothers

Band of Brothers

Sep. 09, 2001
Your rating: 0
8 26 votes
Loading...

KRIJUESI

AKTORËT

Damian Lewis isRichard D. Winters
Richard D. Winters
Scott Grimes isDonald Malarkey
Donald Malarkey
Dexter Fletcher isJohn Martin
John Martin
Shane Taylor isEugene Roe
Eugene Roe
Rick Warden isHarry Welsh
Harry Welsh
Rick Gomez isGeorge Luz
George Luz
Dale Dye isRobert Sink
Robert Sink
Matthew Settle isRonald Speirs
Ronald Speirs

VIDEO TRAILER

FOTOT NGA SERIALI

PËRSHKRIMI

I tërhequr nga intervistat me të mbijetuarit e Easy Company, si dhe revistat dhe letrat e tyre, Band of Brothers kronikojnë përvojat e këtyre burrave nga trajnimi i parajsës në Gjeorgji deri në fund të luftës. Si një kompani elitë pushkëje që parashikoi në Normandinë herët në mëngjesin e D-së, pjesëmarrësit në betejën e Bulge dhe dëshmitë për tmerret e luftës, burrat e Easy dinte trimëri të jashtëzakonshme dhe frikë të jashtëzakonshme – dhe u bënë gjëra të legjendës. Bazuar në librin e mirënjohur Stephen E. Ambrose me të njëjtin emër.

TITULLI ORIGJINALBand of Brothers
JA FILLOI ME DATËN:Sep. 09, 2001
PËRFUNDOI ME DATËN:Nov. 04, 2001
SEZONET1
SERIT10
STATUSIEnded

Sezonat dhe Episodat

1Sezona 1 Sep. 09, 2001

FILMA TË NGJASHËM

Loading...