Chernobyl

Chernobyl

May. 06, 2019
Your rating: 10
8.4 33 votes
Loading...

KRIJUESI

AKTORËT

Jared Harris isValery Legasov
Valery Legasov
Stellan Skarsgård isBoris Shcherbina
Boris Shcherbina
Emily Watson isUlana Khomyuk
Ulana Khomyuk
Paul Ritter isAnatoly Dyatlov
Anatoly Dyatlov
Jessie Buckley isLyudmilla Ignatenko
Lyudmilla Ignatenko
Adrian Rawlins isNikolai Fomin
Nikolai Fomin

VIDEO TRAILER

FOTOT NGA SERIALI

PËRSHKRIMI

Një dramatizim i historisë së vërtetë të një prej katastrofave më të këqija të bëra nga njeriu në histori, aksidenti katastrofik bërthamor në Çernobil. Një tregim i burrave dhe grave të guximshme që sakrifikuan për të shpëtuar Evropën nga një katastrofë e paimagjinueshme.

TITULLI ORIGJINALChernobyl
JA FILLOI ME DATËN:May. 06, 2019
PËRFUNDOI ME DATËN:May. 06, 2019
SEZONET1
SERIT5
STATUSIReturning Series

Sezonat dhe Episodat

1Sezona 1 May. 06, 2019

FILMA TË NGJASHËM

Loading...