House of Cards

House of Cards

Feb. 01, 2013
Your rating: 10
8.2 18 votes

Krijuesi

Aktoret

Kevin Spacey isFrank Underwood
Frank Underwood
Robin Wright isClaire Underwood
Claire Underwood
Michael Kelly isDoug Stamper
Doug Stamper
Sakina Jaffrey isLinda Vasquez
Linda Vasquez
Kristen Connolly isChristina Gallagher
Christina Gallagher
Michael Gill isPresident Garrett Walker
President Garrett Walker
Sebastian Arcelus isLucas Goodwin
Lucas Goodwin
Molly Parker isJacqueline Sharp
Jacqueline Sharp
Mahershala Ali isRemy Danton
Remy Danton
Jayne Atkinson isCatherine Durant
Catherine Durant

Video trailer

Fotot nga Seriali

Pershkrimi

Vendosur në ditët e sotme Uashingtoni, D.C., Shtëpia e Kartelave është historia e Frank Underwood, një politikan i pamëshirshëm dhe dinak dhe gruaja e tij Claire, e cila nuk do të ndalet në asgjë për të pushtuar gjithçka. Kjo dramë politike e ligë depërton në botën e fshehtë të lakmisë, seksit dhe korrupsionit në modernin D.C.

Shtëpia e kartave është një përshtatje e një miniserie të mëparshme BBC me të njëjtin emër, i cili bazohet në romanin e Michael Dobbs.

Titulli origjinalHouse of Cards
Ja filloi me daten:Feb. 01, 2013
Perfundoi me daten:May. 30, 2017
Sezonet5
Episodat53
StatusiReturning Series

Sezonat dhe Episodat

1Sezona 1 Feb. 01, 2013