Lugina Ujqerve

Lugina Ujqerve

Jan. 15, 2003
Your rating: 10
9.9 9 votes
Loading...

KRIJUESI

AKTORËT

Kenan Çoban isAbdülhey Çoban
Abdülhey Çoban
Begüm Kütük isSafiye Karahanli
Safiye Karahanli
Zafer Ergin isMehmet Karahanli
Mehmet Karahanli
Vildan Atasever isNazli Bekiroglu
Nazli Bekiroglu
Seray Sever isDerya Çakır
Derya Çakır
Oktay Kaynarca isSüleyman Çakir
Süleyman Çakir
Fatoş Ayaydın isSelvi Çakır
Selvi Çakır
Emin Olcay isÖmer Candan
Ömer Candan

VIDEO TRAILER

FOTOT NGA SERIALI

PËRSHKRIMI

Kurtlar Vadisi ishte një dramë televizive turke e cila transmetohej kryesisht në Show TV dhe më pas u transferua në Kanal D, më pas ATV për sezonin e saj të fundit. Bëhej fjalë kryesisht për një agjent të quajtur Polat Alemdar i cili hyri në mafi pas operacionit të tij plastik. Skenari ka referenca direkte dhe indirekte në politikën dhe historinë politike turke nga këndvështrimi i një agjenti të fshehtë. Kurtlar Vadisi u bë një nga programet më të suksesshme televizive në Turqi dhe prodhoi një film me metrazh të suksesshëm të quajtur Lugina e Ujqërve: Irak.

TITULLI ORIGJINALKurtlar Vadisi
JA FILLOI ME DATËN:Jan. 15, 2003
PËRFUNDOI ME DATËN:Nov. 30, 2005
SEZONET4
SERIT99
STATUSIEnded

FILMA TË NGJASHËM

Loading...