Marco Polo

Marco Polo

Dec. 12, 2014
Your rating: 0
8.4 19 votes

Krijuesi

John Fusco
Creator

Aktoret

Benedict Wong isKublai Khan
Kublai Khan
Joan Chen isEmpress Chabi
Empress Chabi
Zhu Zhu isKokachin
Kokachin
Claudia Kim isKhutulun
Khutulun
Chin Han isJia Sidao
Jia Sidao
Olivia Cheng isMei Ling
Mei Ling

Video trailer

Fotot nga Seriali

Pershkrimi

Një aventurë epike që ndjek vitet e hershme të eksploruesit të famshëm, ndërsa ai udhëton në rrugën mëndafshi ekzotike në oborrin e madh të Kublai Khan. Por Marco shpejt zbulon se lundrimi në botën e Khanit të lakmisë, tradhtisë, intrigave seksuale dhe rivalitetit do të jetë sfida e tij më e madhe, megjithëse ai bëhet një shok besnik ndaj Khanit në përpjekjen e tij të dhunshme për t’u bërë Perandori i Botës.

Titulli origjinalMarco Polo
Ja filloi me daten:Dec. 12, 2014
Perfundoi me daten:Jul. 01, 2016
Sezonet2
Episodat20
StatusiCanceled

Sezonat dhe Episodat

1Sezona 1 Dec. 12, 2014
1Sezona 1 Dec. 12, 2014