La casa de papel a.k.a Money Heist

La casa de papel a.k.a Money Heist

May. 02, 2017
Your rating: 0
9.5 33 votes
Loading...

KRIJUESI

Álex Pina
Creator

AKTORËT

Úrsula Corberó isTokyo (Silene Oliviera)
Tokyo (Silene Oliviera)
Itziar Ituño isRaquel Murillo
Raquel Murillo
Álvaro Morte isThe Professor / Salvador "
The Professor / Salvador "
Alba Flores isNairobi (Agata Jimenez)
Nairobi (Agata Jimenez)
Pedro Alonso isBerlin (Andres de Fonollosa)
Berlin (Andres de Fonollosa)
Miguel Herrán isRio (Anibal Cortes)
Rio (Anibal Cortes)
Enrique Arce isArturo Roman
Arturo Roman
Jaime Lorente isDenver (Ricardo Ramos)
Denver (Ricardo Ramos)
Esther Acebo isMonica Gaztambide
Monica Gaztambide
Darko Peric isHelsinki (Yashin Dasayev)
Helsinki (Yashin Dasayev)

VIDEO TRAILER

FOTOT NGA SERIALI

PËRSHKRIMI

Për të kryer heistin më të madh në histori, një njeri misterioz i quajtur Profesor rekruton një grup prej tetë grabitësish që kanë një karakteristikë të vetme: asnjë prej tyre nuk ka asgjë për të humbur. Pesë muaj izolimi – duke memorizuar çdo hap, çdo hollësi, çdo probabilitet – kulmojnë në njëmbëdhjetë ditë të mbyllura në Fabrikë Kombëtare të Monedhave dhe Vulave të Spanjës, të rrethuar nga forcat e policisë dhe me dhjetëra pengje në pushtetin e tyre, për të gjetur nëse vetëvrasja e tyre bast do të çojë në çdo gjë apo asgjë.

TITULLI ORIGJINALLa casa de papel
JA FILLOI ME DATËN:May. 02, 2017
PËRFUNDOI ME DATËN:Jul. 19, 2019
SEZONET2
SERIT23
STATUSIReturning Series

Sezonat dhe Episodat

1Sezona 1 May. 02, 2017
    2Sezona 2 Jul. 18, 2019

    FILMA TË NGJASHËM

    Loading...