Prison Break

Prison Break

Your rating: 10
8.8 106 votes
Loading...

KRIJUESI

AKTORËT

Wentworth Miller isMichael Scofield
Michael Scofield
Dominic Purcell isLincoln Burrows
Lincoln Burrows
Sarah Wayne Callies isDr. Sara Tancredi
Dr. Sara Tancredi
Paul Adelstein isPaul Kellerman
Paul Kellerman
Rockmond Dunbar isBenjamin Miles "
Benjamin Miles "
Robert Knepper isTheodore "
Theodore "
Amaury Nolasco isFernando Sucre
Fernando Sucre
Mark Feuerstein isJacob Ness
Jacob Ness

VIDEO TRAILER

FOTOT NGA SERIALI

PËRSHKRIMI

Për shkak të një komploti politik, një njeri i pafajshëm dërgohet në rresht me vdekje dhe shpresa e tij e vetme është vëllai i tij, i cili e bën atë misionin e tij që me dashje të dërgojë vetë në të njëjtin burg me qëllim që t’i thyejë të dy ata, nga brenda brenda .

TITULLI ORIGJINALPrison Break
JA FILLOI ME DATËN:Aug. 29, 2005
PËRFUNDOI ME DATËN:May. 30, 2017
SEZONET5
SERIT88
STATUSIReturning Series

Sezonat dhe Episodat

5Sezona 5 Apr. 04, 2017

FILMA TË NGJASHËM

Loading...