The Walking Dead

The Walking Dead

Oct. 31, 2010
Your rating: 0
8.7 80 votes

Krijues

Cast

Andrew Lincoln isRick Grimes
Rick Grimes
Norman Reedus isDaryl Dixon
Daryl Dixon
Lauren Cohan isMaggie Greene
Maggie Greene
Danai Gurira isMichonne
Michonne
Melissa McBride isCarol Peletier
Carol Peletier
Chandler Riggs isCarl Grimes
Carl Grimes
Lennie James isMorgan Jones
Morgan Jones
Christian Serratos isRosita Espinosa
Rosita Espinosa
Alanna Masterson isTara Chambler
Tara Chambler

Video trailer

Images

Synopsis

Zëvendësi i Sherifit Rick Grimes zgjohet nga koma dhe gjenë një botë apokaliptike të dominuar nga zombies – kanibalesh. Ai vendos për të gjetur familjen e tij dhe përballet me shumë të mbijetuar të tjerë përgjatë rrugës.

Original title The Walking Dead
Firt air date Oct. 31, 2010
Last air date Apr. 02, 2017
Seasons 7
Episodes 99
Status Returning Series

Sezonet dhe serit

1 Sezoni 1 Oct. 31, 2010
2 Sezoni 2 Oct. 16, 2011
3 Sezoni 3 Oct. 14, 2012
4 Sezoni 4 Oct. 13, 2013
5 Sezoni 5 Oct. 12, 2014
6 Sezoni 6 Oct. 11, 2015
6 Sezoni 6 Oct. 11, 2015
7 Sezoni 7 Oct. 23, 2016
8 Sezoni 8 Oct. 22, 2017
9 Sezoni 9 Oct. 07, 2018
10 Sezoni 10 Oct. 06, 2019
Loading...