Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Anonymous (2011) HD

Anonymous (2011) HD

Was Shakespeare a Fraud?Oct. 21, 2011 (Slovenia)130 Min.R
Your rating: 10
7 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Jamie Campbell Bower isYoung Earl of Oxford
Young Earl of Oxford
Rhys Ifans isEdward de Vere
Edward de Vere
David Thewlis isWilliam Cecil
William Cecil
Joely Richardson isPrincess Elizabeth Tudor
Princess Elizabeth Tudor
Vanessa Redgrave isQueen Elizabeth I
Queen Elizabeth I
Rafe Spall isWilliam Shakespeare
William Shakespeare
Edward Hogg isRobert Cecil
Robert Cecil
Xavier Samuel isEarl of Southampton
Earl of Southampton
Sam Reid isEarl of Essex
Earl of Essex

Permbledhje

Teoria që në fakt ishte Edward de Vere, Konti i Oksfrod-it, i cili shkroi shaqjet e Shekspirit. Ngjarjet zhvillohen gjatë sundimit të mbretëreshës Elizabeth I dhe rebelimit Essex kundër saj.

Titulli origjinalAnonymous
Vlerësimi IMDb6.9 35,680 votes
Vlerësimi TMDb6.2 255 votes