Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Argo (2012)

Argo (2012)

Filmi ishte i rremë. Misioni ishte i vërtetë.Oct. 11, 2012 (USA)120 Min.R
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ben Affleck
Director

Aktoret

Ben Affleck isTony Mendez
Tony Mendez
Alan Arkin isLester Siegel
Lester Siegel
John Goodman isJohn Chambers
John Chambers
Victor Garber isKen Taylor
Ken Taylor
Tate Donovan isBob Anders
Bob Anders
Clea DuVall isCora Lijek
Cora Lijek
Scoot McNairy isJoe Stafford
Joe Stafford
Rory Cochrane isLee Schatz
Lee Schatz

Permbledhje

Ne 4 nentor 1979, ndersa revolucioni Iranian kishte arritur majat, nje grup militaresh hyn me force ne ambasaden Amerikane ne Teherean dhe merr peng 52 persona. Ne mes te kaosit 6 amerikane arrijne te arratisen dhe strehoen te shtepia e ambasadorit Kanadez. Duke ditur qe eshte thjesht ceshtje kohe qe 6 amerikanet e arratisur te gjenden dhe ndoshta te vriten nga militaret, Toni Mendez, nje agjent i CIA i specializuar ne aksione inflirtimi ve ne jete nje plan te rrezikshem per ti larguar nga vendi. Nje plan aq i papare saqe mund te ndodhe vetem neper filma…

Titulli origjinalArgo
Vlerësimi IMDb7.7 477,124 votes
Vlerësimi TMDb7 3011 votes