Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Danger Close (2019) HD

Danger Close (2019) HD

Outnumbered. Outgunned. Never out of courageAug. 08, 2019 119 Min.
Your rating: 0
9.2 5 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Travis Fimmel isMajor Harry Smith
Major Harry Smith
Luke Bracey isSergeant Bob Buick
Sergeant Bob Buick
Daniel Webber isPrivate Paul Large
Private Paul Large
Alexander England isWarrant Officer Class 2 Jack Kirby
Warrant Officer Class 2 Jack Kirby
Aaron Glenane isCaptain Morrie Stanley
Captain Morrie Stanley
Nicholas Hamilton isPrivate Noel Grimes
Private Noel Grimes
Myles Pollard isFlight Lieutenant Frank Riley
Flight Lieutenant Frank Riley
Matt Doran isMajor Noel Ford
Major Noel Ford
Anthony Hayes isLieutenant Colonel Colin Townsend
Lieutenant Colonel Colin Townsend
Richard Roxburgh isBrigadier Oliver David Jackson
Brigadier Oliver David Jackson

Permbledhje

Në gusht të 1966, në një plantacion në Vietnam të quajtur Long Tan, 108 ushtarë të rinj dhe pa përvojë nga Australia dhe Zelanda e Re luftojnë për mbijetesë kundrejt 2500 ushtarëve të Vietnamit verior dhe vietkong…

Titulli origjinalDanger Close: The Battle of Long Tan
Vlerësimi IMDb7.0 votes
Vlerësimi TMDb6.5 20 votes