Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Muhammad: The Messenger of God (2015) HD

Muhammad: The Messenger of God (2015) HD

Feb. 09, 2015 171 Min.
Your rating: 10
9.6 17 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Majid Majidi
Director

Aktoret

Permbledhje

Me urdhër të Mbretit të Habashës Abraha, një nga komandantët e ushtrisë së tij akuzon Mekën për shkatërrimin e Shtëpisë së Perëndisë. Ai drejton mijëra ushtarë, kuaj dhe elefantë të pajisur plotësisht. Me vullnetin e Perëndisë në 3 km larg Mekës, në periferi të saj, elefantët u ndalën duke refuzuar të ndërmarrin më shumë hapa. Miliona zogj të vegjël hedhin gëmushë të kuq ferri që bartin në sqepin e tyre mbi forcat e Abrahas dhe ushtria asgjësohet plotësisht. Një muaj më vonë, lindi Profeti i Shenjtë i Islamit, Muhammedi (as). Ky film përshkruan epokën e paganizmit dhe të gjitha shtypjet, egërsinë dhe padrejtësinë e tij, nëpërmjet syve të Muhammedit deri në moshën 13 vjeçare. “Ne do të ndihmojmë të hapim sytë për atë çka është vërtet Islami”, shtoi Majidi. “Ne kemi shumë gjëra pozitive për të ndarë me botën, me kusht që Perëndimi të jetë gati për një dialog të tillë. Unë mendoj se Irani mund të ketë diçka të fortë për të thënë përmes artit dhe kulturës së saj. “

Titulli origjinalMuhammad: The Messenger of God
Vlerësimi TMDb6.4 19 votes