Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Oz the Great and Powerful (2013) HD

Oz the Great and Powerful (2013) HD

In Oz, nothing is what it seemsMar. 07, 2013 (USA)130 Min.PG
Your rating: 0
9 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Sam Raimi
Director

Aktoret

Mila Kunis isTheodora
Theodora
Michelle Williams isAnnie / Glinda
Annie / Glinda
Zach Braff isFrank / Finley
Frank / Finley
Bill Cobbs isMaster Tinker
Master Tinker
Joey King isGirl in Wheelchair / China Girl
Girl in Wheelchair / China Girl
Stephen R. Hart isWinkie General
Winkie General

Permbledhje

Një magjistar i quajtur Oz tenton të arratiset me një balonë por gjatë arratisjes një rrymë e madhe ere e tërheq atë dhe e dërgon në një vend të magjepsur. Atje ai përballet me disa shtriga…

Titulli origjinalOz: The Great and Powerful
Vlerësimi IMDb6.3 181,069 votes
Vlerësimi TMDb5.7 3182 votes