Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) HD

The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) HD

A New Power Is Rising.Dec. 18, 2002 (USA, New Zealand)179 Min.PG-13
Your rating: 10
9.6 21 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Elijah Wood isFrodo Baggins
Frodo Baggins
Ian McKellen isGandalf the White
Gandalf the White
Liv Tyler isArwen Evenstar
Arwen Evenstar
John Rhys-Davies isGimli / Voice of Treebeard
Gimli / Voice of Treebeard
Sean Astin isSam Gamgee
Sam Gamgee
Billy Boyd isPeregrin '
Peregrin '

Permbledhje

Frodo dhe Semi janë duke shkuar për në Mordor me misionin e tyre për të shkatërruar Unazën,ndërsa shokët e tyre të mëparshëm kanë bërë aleatë të rinj për të nisur një sulm në Isengard.

Titulli origjinalThe Lord of the Rings: The Two Towers
Vlerësimi IMDb8.7 1,167,200 votes
Vlerësimi TMDb7.9 6177 votes