Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Mummy (2017) HD

The Mummy (2017) HD

Welcome To A New World of Gods And MonstersJun. 06, 2017 (USA)110 Min.R
Your rating: 10
8.5 26 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Tom Cruise isNick Morton
Nick Morton
Sofia Boutella isPrincess Ahmanet / The Mummy
Princess Ahmanet / The Mummy
Annabelle Wallis isJenny Halsey
Jenny Halsey
Jake Johnson isSgt. Vail
Sgt. Vail
Courtney B. Vance isColonel Gideon Forster
Colonel Gideon Forster
Russell Crowe isDr. Henry Jekyell
Dr. Henry Jekyell
Selva Rasalingam isKing Menehptre
King Menehptre
Dylan Smith isLorenzo Montanari
Lorenzo Montanari

Permbledhje

Një princeshë e lashtë zgjohet nga varri i saj i nëndheshëm, duke sjellë së bashku me zemërligësinë e saj të shtuar gjatë mijevjeçarit dhe terroret që shkojnë përtej njohjes së njerëzimit.

Titulli origjinalThe Mummy
Vlerësimi IMDb5.8 24,934 votes
Vlerësimi TMDb5.2 389 votes