Westworld

Westworld

Oct. 02, 2016
Your rating: 5
8.5 40 votes

Krijues

Lisa Joy
Creator

Cast

Evan Rachel Wood isDolores Abernathy
Dolores Abernathy
Thandie Newton isMaeve Millay
Maeve Millay
Jeffrey Wright isBernard Lowe
Bernard Lowe
James Marsden isTeddy Flood
Teddy Flood
Ed Harris isThe Man in Black
The Man in Black
Anthony Hopkins isDr. Robert Ford
Dr. Robert Ford
Luke Hemsworth isAshley Stubbs
Ashley Stubbs
Sidse Babett Knudsen isTheresa Cullen
Theresa Cullen
Angela Sarafyan isClementine Pennyfeather
Clementine Pennyfeather

Video trailer

Images

Synopsis

Westworld është një odise e errët rreth agimit të vetëdijes artificiale dhe evolucionit të mëkatit. I vendosur në kryqëzimin e së ardhmes së afërt dhe të kaluarën e reimagjinuar, ajo eksploron një botë në të cilën çdo oreks njerëzor, pa marrë parasysh sa fisnik ose i varfër, mund të kënaqet.

Original titleWestworld
Firt air dateOct. 02, 2016
Last air dateDec. 04, 2016
Seasons1
Episodes10
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Oct. 02, 2016
2Sezoni 2 Apr. 22, 2018
3Sezoni 3 Mar. 15, 2020

FILMA TE NGJASHEM